Olimpos Turları

Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi

MADDE 1 - Taraflar

İşbu sözleşme; bir tarafta Turizm Bakanlığına bağlı A Grubu 2672 belge no'lu Türsab Acentası olan Tat Turizm Seyahat Acentası - Olympos Yatçılık Turizm Tic. Ltd. Şti ile, (kısaca "Tattours" olarak anılacaktır), diğer taraftan www.olimpos-turlari.com sitesine girerek rezervasyon yapan internet kullanıcıları, misafir veya ziyaretçileri (Kısaca "MÜŞTERİ" olarak anılacaktır), arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde akdedilmiştir. Sözleşme tarihi Müşteri tarafından olimpos-turlari.com üzerinden rezervasyon gün olarak belirlenmiştir.

MADDE 2 - Sözleşmenin Konusu

İşbu sözleşmenin konusu, MÜŞTERİ tarafından rezerve edilen hizmetin ödeme koşulları, iptal ve iade şartları ve bu hususta uyulacak şartlar, olimpos-turlari.com sitesinin kullanımı ile tarafların yükümlülükleri hakkındadır.

MADDE 3 - Tanımlar

MÜŞTERİ: www.olimpos-turlari.com e-ticaret sitesinden rezervasyon yaptıran kişi / internet kullanıcılarını ifade eder.

SİTE: www.olimpos-turlari.com domain adına sahip e-ticaret sitesi.

HİZMET: www.olimpos-turlari.com sitesinde MÜŞTERİ beğenisine sunulmuş satışa sunulan her türlü hizmeti ifade eder.

HİZMET FİYATI: Tattours tarafından hizmet ile ilgili sunulan fiyat teklifi.

TARAFLAR: MÜŞTERİ ve olimpos-turlari.com

REZERVASYON: MÜŞTERİNİN www.olimpos-turlari.com adresinden hizmet için rezervasyon yaptığı, aldığı durumdur.

SÖZLEŞME: Taraflar arasında akdedilen ve Madde 2’de belirtilen hizmetlerin ifasına ilişkin işbu sözleşme.

MADDE 4 - Sözleşmenin Kapsamı

4.1 www.olimpos-turlari.com sitesine internet ortamında bağlanan tüm kullanıcılar bu sözleşminin bütününü ve yine site’de yayınlanan iptal politikasını kabul etmiş sayılırlar.

4.2 18 yaşını doldurmamış kişiler www.olimpos-turlari.com sitesinde herhangi bir hizmet için rezervasyon yapamazlar. www.olimpos-turlari.com üzerinden 18 yaşını doldurmamış kişilerin yapacağı rezervasyonlar, rezervasyon işleminin ebeveyn denetiminde ve onayında olduğunu rezervasyon yapan kişi kabul etmiş sayılır ve tüm sorumluluk şahsına aittir.

4.3 www.olimpos-turlari.com sitesinin ödeme sisteminde Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların Sanal POS ödeme sistemlerini kullanmaktadır. Bu bağlamda hiçbir müşterinin Kredi kartı bilgileri; internet bankacılığı şifreleri ve bilgileri www.olimpos-turlari.com tarafından görüntülenmemekte ve bu bilgilerin hiçbir parçası herhangi bir dijital mecrada saklanmamaktadır.

4.4 Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.olimpos-turlari.com sorumlu değildir. Dizgi veya sistem hatalarından dolayı hizmet fiyatının eksik yada hatalı girilmesi durumunda www.olimpos-turlari.com rezervasyon için yapılan ödemenin eksik kalan tutarını talep hakkını saklı tutar. Bu fiyatın müşteri tarafından kabul edilmemesi ve hizmet iadesi / iptali talep edilmesi durumunda www.olimpos-turlari.com adresinde yayınlanan “iptal politikası” geçerli olacaktır.

MADDE 5 - www.olimpos-turlari.com Sorumlulukları ve Yükümlülükleri

5.1 Kullanıcılar tarafından rezervasyon talep formunda beyan edilen tüm yazılı bilgilerin gizliliğinden sorumludur.

5.2 Kullanıcı ödemelerinin takibi, rezervasyon değişikliği, mesai saatleri içerisinde müşteri hizmetleri desteğinden sorumludur.

5.3 Rezervasyon talebindeki yanlış bilgilerden ve zamanında yapılmayan değişikliklerden www.olimpos-turlari.com sorumlu değildir.

5.4 www.olimpos-turlari.com üzerinden yayınlanan içerikler ve resimler Tattours tarafından sağlanmış olup gerektiği zaman değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

MADDE 6 - www.olimpos-turlari.com Hakedişi

6.1 www.olimpos-turlari.com web sitesi üzerinde satışı yapılan ilanlar, ilanda belirtilen toplam ücret karşılığında satışa sunulur. İlan fiyatları Tattours tarafından belirlenir ve sisteme eklenir.

6.2 Alınan hizmet tutarı rezervasyon işlemi sırasında açık olarak misafire bildirilir.

MADDE 7 - Rezervasyon İptalleri, Değişiklikler ve Ödeme

7.1 Onaylanan rezervasyonların ön ödeme ücreti şirket hesabımıza yatırıldıktan sonra veya kredi kartı ile ödeme gerçekleştikten sonra geçerlilik kazanır.

7.2 Rezervasyon iptal işlemi, www.olimpos-turlari.com'a faks veya e-mail yolu ile yazılı olarak bildirimde bulunulması ile gerçekleştirilir. Rezervasyon iptal öncesi iptal şarlarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

7.3 Muhtelif nedenlerden, teknik sorun veya hizmet verenden kaynaklı problemlerden dolayı oluşabilecek sorunlarda www.olimpos-turlari.com misafiri bilgilendirmek kaydı ile hizmetin iptalini gerçekleştirebilir. Hizmet iptali www.olimpos-turlari.com tarafından gerçekleştirildiğinde yapılan ödemenin tamamı misafire iade edilir.

7.4 Misafir yapmış olduğu rezervasyon için tarih değişikliği, katılımcı misafirlerde değişiklik, kişi sayısında artış yada azalma gibi durumları yazılı olarak www.olimpos-turlari.com'a hizmet gününden en az 24 saat önce bildirmelidir.

7.5 Rezervasyon sırasında havale ödeme seçeneği seçilir ise, rezervasyon gerçekleşme saatinden en fazla 48 saat içinde belirtilen tutar banka hesaplarımıza havale/eft yöntemi ile gönderilmelidir.

MADDE 8 - Geçerlilik Süresi ve Fesih

Kullanıcılar ile www.olimpos-turlari.com belirsiz bir süre zarfında sözleşme yapmışlardır. www.olimpos-turlari.com kullanıcı sözleşmesini iki hafta öncesinden bildirmek şartıyla herhangi bir zamanda sonlandırabilir.

MADDE 9 - Kapanış Hükümleri

9.1 www.olimpos-turlari.com ve Kullanıcılar arasında yapılmış sayılan bu sözleşme Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre idare edilecektir.

9.2 Kullanıcının rezervasyon sırasında beyan ettikleri iletişim bilgileri, özellikle email adresi güncel olmalıdır. www.olimpos-turlari.com tarafından ulaşılabilirliğinin sağlanması gerekmektedir.